Netflix’ten tarihi karar! Netflix hizmeti kullanmayan abonelerinden ayrılmasalar bile ücret almayacak

Netflix’ten tarihi karar! 2 yıl boyunca hizmeti kullanmayan abonelerinden kendileri ayrılmasalar bile ücret alınmayacak
Televizyon dünyasının gözde platformu Netflix uygulamalarıyla şaşırtmaya devam ediyor. Şirket 2020 ikinci çeyrek hissedlar toplantısında ‘otomatik durdurma’ uygulamasına gideceğini duyurdu. Yapılan açıklamada 2 yıl boyunca abone olup da Netflix izlemeyen müşterilerden ücret alımının durdurulacağı açıklandı. Buna ‘otomatik durdurma’ olarak adlandıran şirket yeni uygulamasını hissedarlarını şöyle açıkladı:

“Çok az sayıda olsa da abone olupta Netflix izlemeyen müşterilerimiz bulunuyor. Her ne kadar abonelikten çıkmak için çok basit bir prosedür uygulasak da, bazı müşterilerimiz herhangi bir dizi ya da film izlemeselerde abonelikten de çıkmıyorlar. Biz de bu durumda olan müşterilerimizin aboneliğini otomatik olarak dondurma kararı alarak bugüne kadar ve bundan sonra da bu durumda olan abonelerimizden de ücret almayacağız.”

 

KISA VADEDE GELİRİMİZ DÜŞEBİLİR

Netflix bu kararın kısa vadede şirketin gelirlerinde küçük bir düşüşe neden olsa da, müşterinin faydasına olacak bu tür uygulamaların doğru olduğunu ve uzun vadede getirisinin götürüsünden fazla olacağını açıkladı.

 

Şirket ayrıca günümüzde müşterilerin birçok aboneliği bulunduğunun altını çizdi. Netflix  yetkilileri böylesi bir dünyada uzun dönem kullanım olmayanlar için otomatik dondurma seçeneğinin önde gelen servis sağlayıcıların abonelik yönetiminde gerekli olduğunu da vurguladı.   

Yorum Gönder

0 Yorumlar