Twitter’a yeni eklenen 9 özellik! Twitter kullanıcıları için yeni özellikler rehberi

 


Twitter, birbiri ardına açıklanan yeni özellikler ve deneyimlerle kullanıcılar arasında heyecan yaratmaya devam ediyor. Yeni özellikler, kullanıcıların Twitter'ı daha etkin, güvenli ve dinamik bir şekilde kullanmalarını sağlarken, sosyal medya deneyimlerini ve Twitter'da geçirdikleri zamanı zenginleştiriyor. Twitter'ın son günlerde sunduğu yeni özellikler şöyle;

 

1-HEPSİ TEK BİR YERDE YORUM İÇEREN RETWEETLER

Artık iOS, Android ve web'de, yorumları olan Retweetleri tek bir yerde görebilirsiniz. 


2-Fotoğraf ve videolarla yanıtlayın ve Retweetleyin

Artık uygulama içi kamera ile bir Tweet'e eklemek için en fazla 4 fotoğraf veya video çekebilir, ayrıca artık fotoğraflarınız ve videolarınızla yanıtlayabilir, retweetleyebilirsiniz.

3-LİSTEYİ ÖZELLEŞTİRMEK İÇİN BANNER RESMİ YÜKLEMEK

IOS ve web'de bir liste oluşturduğunuzda veya düzenlediğinizde, bu listeyi özelleştirmek ve kendi listeniz haline getirmek için artık kendi banner resminizi yükleyebilirsiniz.

4-ZAMAN AKIŞINIZA SESLER VE SOHBETLER EKLEYİN

Kullanıcılar Listeler'i kullanarak zaman çizelgelerine yeni sesler ve sohbetler ekleyebilir. Kullanıcılar artık; bir liste yapabilir, yeni listeleri keşfedebilir, bir listeyi takip edebilir ve bir listeyi tweetleyebilirler.

 

5-TWEET'İ TASLAK OLARAK KAYDEDİN VE İSTEDİĞİNİZ ZAMAN GÖNDERİN

O Tweet'i göndermeye hazır değil misiniz? Şimdi bir taslak olarak kaydedebilir veya Tweet oluşturucudan belirli bir zamanda gönderilmesini planlayabilirsiniz!

6-SESİNİZLE TWEET ATIN

iOS'ta artık sesinizle Tweet atabilirsiniz! Tweet Oluştur’a basıp, sesinizi kaydedin ve Tweet'inize ekleyin.


7-iOS VE WEB'DEKİ SOHBETLER İÇİN YENİ DÜZEN

Twitter sohbetleriniz okunmasını ve takip edilmesini kolaylaştırmanın yollarını test etmeye devam ediyor. Kullanıcılar, kimin kimle konuştuğunu daha net hale getiren ve sohbetin daha fazlasını tek bir görünüme sığdırmak için çizgilerden ve satır başlarından oluşan, cevaplar için yeni bir düzen görecekler.

 

8-İSTEDİĞİNİZ KİŞİYLE SOHBET EDİN

Tam olarak istediğiniz kişiyle bir sohbet başlatmanın yeni bir yolu. Bu özellikle henüz Twitter tarafından belli bölgelerde aktif edildi. Uygulamanın yayınglaşması için şirketin duyurusu bekleniyor.

 

9-İNSANLARIN VERDİĞİ YANITLARI YENİDEN DÜŞÜNMESİ İÇİN GÜVENLİK DENEMESİ

Bazen kastetmek istemediğiniz şeyleri söyleyebilirsiniz. Bir yanıtı yeniden düşünmenize izin vermek için, zararlı olabilecek bir dil kullanıyorsa, yanıtınızı yayınlanmadan önce gözden geçirme seçeneği sunan iOS'ta sınırlı bir özellik için testler devam ediyor.

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar