Türkiye bahçeli ev istiyor! Sahibinden.com ‘müstakil ev’ kategorisi ziyaret oranı 3 kat arttı

 Son dönemde ekonomiyi canlandırmak için kamu bankalarının düşük faizli kredi kampanyaları tüketici nezdinde karşılığını buluyor. Kullanıcılar, kredi faizlerindeki düşüşün yarattığı ekonomik hareketlenmenin de katkısıyla, pandemi sürecinde aylar boyunca ertelenen talep internet üzerinden ev ve otomobil arayışlarına yeniden hızlandı. Bu eğilim Türkiye’nin önde gelen e-ticaret platformu sahibinden.com’a ziyaretçi rekoru kırdırdı. Google Analytic verilerine göre sahibinden.com Haziran ayında, 62,7 milyon kullanıcı, 509,6 milyon ziyaret sayısı ve 15,2 milyar sayfa gösterimi ile yeni ve zor bir rekora daha imza attı.

 

Manzaralı ve balkonlu evler hayalleri süslüyor...

 

Geçen yıla oranla sahibinden.com’un Emlak kategorisini ziyaret oranı 2,9 katına çıktı.

Satılık Daire kategorisinde kullanıcıların ilgisi 5,4 katına yükselirken, Satılık Residence’ta bu oran 3,1, Satılık Müstakil Ev’de 3, Satılık Yazlık kategorisinde ise 2,5 olarak gerçekleşti.

 

Doğaya yakın yaşam sürmek isteyenlerin tercihleri kendini arama filtresi seçimlerinde gösterdi. Geçen yıla oranla anahtar kelimelerde “satılık daire, satılık ev” aramaları toplamda 4,5 katına çıktı. Ayrıca “dubleks” kelimesinin araması 3,6 katına çıkarken “teraslı” 3,5, “balkonlu” 2,6, “müstakil” 2,4, “manzaralı” kelimesi ile yapılan aramalar ise 2,2 katına çıktı. sahibinden.com kullanıcıları ise en çok 10 Haziran günü emlak ilanı verdi.

 

Fiziksel mesafeyi korumak isteyenler otomobil arıyor


Toplu taşıma kullanmak istemeyenler, araba almayı erteleyenler düşük kredi faizlerinin de etkisiyle araba aramalarına ağırlık verdi. sahibinden.com’un verilerine göre geçen yılın bu dönemine göre Vasıta kategorisine ilginin %62 oranında arttığı gözlemlendi. Alt kategorilerde; Minivan & Panelvan %105, Arazi, SUV & Pick-up %65, Otomobil %60 oranında arttı. Haziran ayı ayrıca sahibinden.com’a son on yılda en çok vasıta ilanı verilen ay oldu.

 

Aksoy Group bünyesinde 2000 yılında kurulan sahibinden.com, ; 650’den fazla çalışanı, 5 milyondan fazla aktif ilan ve yüz binlerce ürün çeşidiyle Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar